Перлини Чуднівщини: водяний млин у Волосівці

Однією з цікавинок славної Чуднівщини, яка добре збереглася до наших часів є водяний млин в селі Волосівка.

Давня споруда розташована на правому березі річки Тетерів. Місцеві жителі стверджують, що млин працював до недавна і є дієвим досі. Також розповідають, що в селі працював ще один такий млин.

Будівля млина є двохповерховою, має цокольний поверх і мансардний, побудована з гранітних брил та цегли. Хоча споруда виконувала лише промислову функцію, будівельники не позбавили її певної елегантності, оздобивши простим лаконічним декором за допомогою ритмічного викладання цеглин. Між першим і другим поверхом на кутах будівлі добре помітні декоративні ковані елементи Х-подібної форми, ймовірно майстри так оздобили кінці металічних прутів, які слугують для зтяжки стін будівлі. Навіть дерев’яні двері не просто збиті, а дошки майстерно складені у вигляді ромбів.

Через ковані ґрати вікон можна роздивитися механічне “нутро” млина, різноманітний мірошничий реманент,видно частини дерев’яного механізму: лещата, ринви, вали. Датою будівництва млина вказано 1910 рік, яку добре видно зверху на стіні. Бокова прибудова, в якій розташовано водяне колесо, має на собі датування 1950 року.

Волосівський водяний млин гармонійно доповнює мальовничі краєвиди села, які утворює плавний горбистий ландшафт і широке плесо Тетерева.

Чуднівщина багата на цікавинки і історични пам’ятки. ЧуднівNews вже публікував матеріали про неймовірний костел у Краснополі, також ми оприлюднили цілу серію фоторепортажів з різних населених пунктів Чуднівщини, їх можна переглянувши, натиснувши на назву: