Прокурор Житомирської області повідомив про підозру сільському голові на Чуднівщині в одержанні 35 тис доларів США

27 березня 2019 року, прокурор Житомирської області Любомир Війтович повідомив голові однієї із сільських рад Чуднівського району про підозру у скоєнні злочину за ч. 4 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, в особливо великому розмірі).

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області

 Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді тримання під вартою та відсторонення від посади.

Раніше прес-служба прокуратури Житомирської області повідомляла, що у вівторок 26 березня 2019 року, у вечірній час за результатом проведених  слідчих (розшукових) дій, правоохоронці затримали голову сільської ради на Чуднівщині та вилучили із автомобіля, який йому належить, 30 000 доларів США.

Це другий транш із обумовленої раніше суми в розмірі 35 000 доларів США, яку сільський голова в ультимативній формі вимагав від представника фермерського господарства за вирішення питання про передачу йому в оренду 116 га невитребуваних земельних часток (паїв) за рахунок земель реформованого КСП із розрахунку 300 доларів США за 1 гектар землі.

Крім того, під час проведеного у його домоволодінні обшуку, виявлено та вилучено 10 220 доларів США, 10 500 грн та 5000 російських рублів, у тому числі частину першого траншу неправомірної вигоди в сумі понад 3500 доларів США.

Наразі посадовця затримано у порядку ст. 208 КПК України та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Також вирішується питання щодо повідомлення прокурором Житомирської області про підозру у вчиненні сільським головою злочину, передбаченого ч.4 ст. 368 КК України та орання запобіжного заходу.

Досудове розслідування, під процесуальним керівництвом прокуратури області, проводить слідче управління Головного управління Нацполіції в області.

Довідково. Із 01.01.2019 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Відповідно до Закону, за рішенням сільської, селищної, міської ради нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку. Раніше таким правом були наділені  райдержадміністрації.