Сільського голову з Чуднівського району судитимуть за хабар у майже 1 млн. грн.

У Житомирській області судитимуть сільського голову за хабар майже у мільйон гривень.

Про це  3 червня повідомляє Управління захисту економіки в Житомирській області з посиланням на Сергія Малину, керівника управління захисту економіки в Житомирській області.

Слідчими головного управління Національної поліції за оперативного супроводження працівників управління захисту економіки в Житомирській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури було викрито сільського голову у хабарництві.

Слідством було встановлено, що за вирішення земельного питання посадовець вимагав від представника фермерського господарства неправомірну вигоду. Зокрема, за передачу йому в оренду 116 гектарів невитребуваних земельних часток (паїв) останній повинен був надати 35 тисяч доларів США (еквівалент у національній валюті 949 тисяч гривень). Лише за умови отримання коштів, фермерське господарство зможе орендувати землі.

Затримали сільського голову 26 березня. Йому було обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

На даний час посадовець під нічним домашнім арештом.
Наразі досудове розслідування по кримінальному провадженню завершено. Обвинувальний акт скеровано до Чуднівського районного суду.

Посадовцю інкримінують вчиненя злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Санкція статті – позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльність на строк до трьох років, з конфіскацією майна.