Заступнику керівника Бердичівської прокуратури, який курував Чуднівський район, за хабар загрожує 10 років ув’язнення

Обвинувальний акт по справі заступника керівника Бердичівської місцевої прокуратури, якого спіймали на хабарі, скеровано до суду.

Про це 25 квітня повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

«Генеральною інспекцією скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням заступника керівника Бердичівської місцевої прокуратури Житомирської області у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України», – йдеться у повідомленні.

Під час досудового розслідування встановлено, що заступник керівника Бердичівської місцевої прокуратури Житомирської області одержав від адвоката у кримінальному провадженні неправомірну вигоду в сумі 2 тис доларів США за вирішення питання щодо перекваліфікації дій обвинуваченого на менш тяжкий злочин.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду та в інтересах третіх осіб будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища), яка передбачає покарання до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Разом з тим у Генпрокуратурі нагадують, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, 18 жовтня 2018 року у Житомирі на хабарі в у 2 тис. доларів США затримали заступника керівника Бердичівської прокуратури.